Poziom 1
31 lipca-2 sierpnia 2024

2999 zł netto

(3688.77 zł brutto)
Zarezerwuj miejsce

Jaką pracę mogę znaleźć po szkoleniach UX?

Artykuły
szkolenia ux

Spis treści

  1. Wejdź do świata UX
  2. Podnieś swoją dojrzałość UX dzięki szkoleniom UX
  3. Zostań liderem transformacji
  4. Co dalej po szkoleniach UX?

Wejdź do świata UX

User Experience to bardzo szeroka dziedzina, do której można zaliczyć między innymi takie obszary jak badania UX, projektowanie UX, tworzenie design systemów, projektowanie interfejsów, zarządzanie architekturą informacji, mierniki UX i wiele innych. Jeśli Twoja wiedza o UX jest podstawowa, możesz rozważyć udział w sesji certyfikacyjnej UX-PM na poziomie pierwszym. To szkolenie pomoże Ci uporządkować wiedzę o UX, przećwiczysz też metody i narzędzia UX, takie jak persony czy mapa podróży użytkownika. Dowiesz się również czym są badania i jaka siła w nich drzemie. Dzięki temu, że poznasz heurystyki oraz przykłady ich zastosowania, Twoja świadomość UX-owa wejdzie na wyższy poziom. Więcej informacji o szkoleniu znajdziesz tutaj. Ukończenie poziomu pierwszego certyfikacji UX-PM otworzy przed Tobą nowe możliwości zawodowe. Możesz na przykład dalej rozwijać się w kierunku badań UX lub spróbować swoich sił w pracy na stanowisku Junior UX Researcher czy UX Researcher. Co należy do obowiązków takiej osoby? Przede wszystkim jest to przygotowywanie scenariuszy różnego rodzaju badań, np. testów użyteczności, wywiadów, ankiet, a następnie przeprowadzanie badań oraz analiza pozyskanych wyników. Jeśli pracujesz jako Marketing Specialist, Project Manager czy Product Manager, po ukończeniu szkolenia UX-PM na pewno usprawnisz współpracę z UX Designerami czy UX Researcherami.

Podnieś swoją dojrzałość UX dzięki szkoleniom UX

Ukończenie jednego szkolenia może okazać się niewystarczające, by uzyskać pracę w branży UX. Warto więc cały czas rozwijać swoje kompetencje. Jeśli masz już podstawową wiedzę o UX, możesz rozważyć udział w certyfikacji UX-PM na poziomie drugim. Co na Ciebie czeka w ramach sesji szkoleniowej? Dowiesz się więcej o procesie projektowym i jego etapach. Poznasz tajniki architektury informacji oraz prototypowania, od etapu szkicowania, przez prototypy lo-fi, do prototypów hi-fi. Twoje umiejętności badawcze wejdą na jeszcze wyższy poziom, ponieważ podczas szkolenia będą poruszane takie zagadnienia jak definiowanie problemów badawczych czy dobór metody badawczej. Zgłębisz też jeszcze bardziej przeprowadzanie testów użyteczności. Ważnym tematem będą też wskazówki dotyczące współpracy z zespołem UX-owym oraz developerskim. Więcej o programie UX-PM poziom drugi przeczytasz tutaj. A co po szkoleniu? Certyfikat może być wsparciem jeśli zdecydujesz się na udział w procesach rekrutacyjnych na stanowiska UX. Możesz spróbować swoich sił jako Junior UX Designer, UX  Designer, UX Researcher czy Architekt informacji. Jeśli chcesz rozwijać się jako Product lub Project Manager, kompetencje, które pozyskasz podczas szkolenia na pewno pomogą Ci w pełnieniu Twojej roli jeszcze lepiej.

Zostań liderem transformacji

Jeśli chcesz podnieść swoje kompetencje UX na jeszcze wyższy poziom, możesz rozważyć też udział w sesji UX-PM na poziomie trzecim. To szkolenie UX  jest przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą zmieniać cyfrowo swoje organizacje. Jakie tematy będą poruszane podczas kursu? Między innymi przygotowywanie projektów UX, budowa i rozwój zespołu UX, pomiar UX czy priorytetyzacja. Jeśli stoisz przed wyzwaniem rozwoju zasobów UX w swojej organizacji i będziesz wkrótce wybierać kandydatów, to udział w trzecim poziomie UX-PM pomoże Ci usprawnić ten proces. Dowiesz się też, jak ważne jest definiowanie mierników UX, w jaki sposób podejść do zbudowania własnego systemu mierników oraz jakie narzędzia mogą w tym pomóc. Dalej poszerzysz też wiedzę z zakresu komunikacji w zespole. Dzięki pozyskanym kompetencjom staniesz się liderem transformacji cyfrowej w swojej organizacji. Jeśli jeszcze nie jesteś liderem UX, po ukończeniu poziomu trzeciego UX-PM, na pewno będziesz mieć szansę na pracę na stanowiskach liderskich. Zawsze możesz też aplikować na stanowiska związane z badaniami czy projektowaniem, takie jak UX Designer czy UX Researcher. Więcej o poziomie trzecim, przeczytasz tutaj.

Co dalej po szkoleniach UX?

Każdy z poziomów szkolenia UX-PM kończy się egzaminem oraz uzyskaniem certyfikatu, który może być przepustką do Twojej kariery w branży UX. User Experience to bardzo przyszłościowa i rozwijająca się dziedzina. Wiele firm otwiera swoje własne działy UX, dlatego na rynku dostępnych jest sporo ogłoszeń na tego typu stanowiska. Jeśli nie chcesz specjalizować się tylko w badaniach lub projektowaniu, możesz szukać też pracy na stanowisku UX Specialist, które zazwyczaj łączy obowiązki badawcze oraz projektowe. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Możliwości jest dużo, wystarczy tylko z nich skorzystać.

Anna Pieciul

Business Development Specialist, Symetria UX

Business Development Specialist dbająca o klientów i uczestników szkoleń UX-PM oraz UX Upgrade w Symetrii. W ostatnim czasie współodpowiedzialna za powstający serwis UX-PM oraz badania użyteczności nowej strony.

Sprawdź szkolenie

UX-PM Poziom 1

Advancing UX in the AI Era

Szczegóły
 

Chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach?

Zapisz się na nasz newsletter!