Poziom 1
31 lipca-2 sierpnia 2024

2999 zł netto

(3688.77 zł brutto)
Zarezerwuj miejsce

Dobry leader produktowy obniży Ci koszty firmy

Artykuły

Spis treści

 1. Jaka jest rola DOBREGO lidera produktowego?
 2. Doskonalenie umiejętności przywódczych w obszarze projektowania produktów
 3. “Czyli jak stanę się lepszym liderem dzięki DLM?”
 4. Upraszczanie jest nie tylko dla UXowców
 5. Jak szkolenie Design Leader Masterclass pomogło wielu firmom?

Podczas gdy wielu managerów wciąż myśli o designie i CX jako “rysowaniu aplikacji”, prawdziwie skuteczni liderzy wykorzystują te dyscypliny by połączyć biznes, technologię i rozumienie klientów, osiągając znacznie większą efektywność cyfrowej akceleracji.  W związku z rosnącą potrzebą doskonalenia umiejętności liderskich, stworzyliśmy pierwszy w Polsce program dla liderów zespołów UX/CX/SD  – Design Leaders Masterclass.

Wczoraj cyfrowa transformacja, a dziś – akceleracja, ma podłoże technologiczne i cele biznesowe. Jednak ani jedne ani drugie nie przyniosą efektu jeśli pominiemy czynnik ludzki: motywacje, kulturę, zarządzanie zmianą, ergonomię, rozumienie wizji i współudział w jej tworzeniu. Coraz ważniejsze jest też poczucie sensu i celowości usług i rozwiązań, które organizacja wypuszcza na rynek, ale też tych, z których korzystają pracownicy. W obliczu recesji, na wagę złota jest też umiejętność dostrzegania gdzie organizacja traci pieniądze przez niezrozumienie lub niedopracowanie procesów. W postpandemicznym, rozproszonym i niestabilnym świecie, coraz trudniej osiągać te cele. 

Dojrzałe zespoły to takie, które działają biznesocentrycznie i klientocentrycznie. Marzą nam się developerzy i produktowcy, którzy znają swój fach, ale przede wszystkim wiedzą co organizacja chce osiągnąć oraz czego potrzebuje klient końcowy, użytkownik. 

Dobry lider produktowy ma zdolność do identyfikowania i eliminowania nieefektywnych praktyk, co prowadzi do optymalizacji procesów biznesowych i obniżenia kosztów firmy.

 

Jaka jest rola DOBREGO lidera produktowego?

Jednym z głównych zadań lidera produktowego jest analiza i zrozumienie obecnych procesów biznesowych w organizacji. Poprzez dogłębne badanie tych procesów, lider produktowy może zidentyfikować obszary, w których występują nieefektywne praktyki. 

Optymalizacja kosztów i wydajności

Kolejnym ważnym aspektem roli lidera produktowego jest zdolność do wprowadzania zmian i eliminowania nieefektywnych praktyk. Na podstawie zebranych danych i analizy procesów, lider produktowy może opracować strategie mające na celu poprawę efektywności działań firmy. Mogą to być m.in. reorganizacja struktury organizacyjnej, wdrażanie nowych narzędzi czy zmiany w sposobie komunikacji wewnątrz zespołu. Poprzez te działania, lider produktowy skutecznie eliminuje niepotrzebne koszty i minimalizuje straty wynikające z nieefektywnych praktyk. 

Motywacja i wsparcie, jako motor napędowy zespołu

Kluczową cechą dobrego lidera produktowego jest umiejętność motywowania zespołu i wspierania ich w dążeniu do optymalizacji procesów. Lider produktowy powinien być w stanie komunikować jasne cele i oczekiwania, a także zapewnić odpowiednie zasoby i narzędzia, aby członkowie zespołu mogli skutecznie działać. Poprzez stworzenie motywującego środowiska pracy i umożliwienie rozwoju umiejętności, lider produktowy mobilizuje zespół do podejmowania działań mających na celu poprawę procesów i redukcję kosztów.

Analiza danych na zaawansowanym poziomie 

Dobry lider produktowy nie tylko identyfikuje problemy i wprowadza zmiany, ale także monitoruje i mierzy wyniki tych działań. Poprzez systematyczną analizę danych i wskaźników efektywności, lider produktowy może ocenić skuteczność wprowadzonych zmian i dostosować strategię, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu, proces optymalizacji staje się ciągłym cyklem doskonalenia, prowadzącym do długoterminowej poprawy wyników finansowych firmy.

 

Doskonalenie umiejętności przywódczych w obszarze projektowania produktów

Od blisko 10 lat, eksperci organizacji pracowali nad zbadaniem jak określić “dojrzałość klientocentryczną” organizacji (design maturity), jak dokonywać jej audytu i pomagać firmom na podnoszenie jej poziomu. Odzwierciedla to przebieg programu Design Leaders Masterclass, stworzonego przez międzynarodową organizację UXalliance. 

Do 6 wymiarów dojrzałości klientocentryczne dla przyszłych Liderek/Liderów Designu należą:

 1.  Zarządzanie badaniami – jak zbierać, organizować i wykorzystywać wiedzę o klientach?
 2. Zarządzanie designem – jak ulepszać procesy projektowania usług i produktów?
 3. Ludzie – jak dobrać umiejętności i odpowiedzialności członków zespołu? Jak zbudować współpracę?
 4. Mierniki – jak szacować i mierzyć wartość projektowania?
 5. Kultura – jak sprawić by kultura organizacji wspierała projektowanie?
 6. Strategia – jak wpisać projektowanie w strategię firmy?

Podczas Design Leaders Masterclass pomagamy zrozumieć, że skuteczne projektowanie to coś więcej niż tylko estetyka; chodzi o służenie funkcjonalnemu celowi, który jest zgodny z celami firmy. Doskonaląc tę umiejętność, można zapewnić, że cele projektowe zwiększają wydajność biznesową i optymalizują alokację zasobów.

“Czyli jak stanę się lepszym liderem dzięki DLM?”

DLM pozwala stać się zdecydowanym liderem w dziedzinie projektowania. Wykorzystując kompleksowe badania i wskaźniki UX, można zidentyfikować i wyeliminować nieefektywne praktyki. Takie podejście oszczędza zasoby firmy i umożliwia wybór opłacalnych strategii projektowych.

Przyjęcie metodologii Agile nie jest już opcją; to konieczność. Szkolenie Masterclass wprowadzi Cię w to transformacyjne podejście do zarządzania projektami. Usprawnia ono procesy, zwiększa możliwości adaptacyjne i obniża koszty, zapewniając jednocześnie wysoką jakość pracy.

Skuteczne przywództwo w projektowaniu wykorzystuje siłę współpracy międzyfunkcyjnej. Masterclass wyposaża cię w niezbędne narzędzia i techniki, aby zachęcić do różnorodności myśli, wspierając środowisko, które sprzyja innowacjom i rozwiązywaniu problemów w opłacalny sposób.

Taktyki Design Leaders Masterclass w zakresie redukcji kosztów opartej na projektowaniu

proponuje zróżnicowany wachlarz strategii obniżania kosztów firmy, z których wszystkie koncentrują się na pragmatycznych i wydajnych metodach projektowania.

 

Upraszczanie jest nie tylko dla UXowców

Kluczowym celem Masterclass jest podkreślenie wartości prostych, ale skutecznych interfejsów projektowych. Przyjmując minimalistyczne podejście i redukując niepotrzebną złożoność, można drastycznie obniżyć koszty utrzymania. Takie podejście prowadzi również do poprawy doświadczenia użytkownika i łatwości użytkowania, co dodatkowo zwiększa wartość produktu.

Design Leaders Masterclass firmy Symetria tworzy środowisko, które sprzyja rozwojowi umiejętności, współpracy i ciągłemu uczeniu się. Szkolenie pomaga ustanowić kulturę dzielenia się wiedzą, informacji zwrotnych i otwartej komunikacji, co znacznie poprawia produktywność zespołu i optymalizuje wykorzystanie zasobów.

 

Jak szkolenie Design Leader Masterclass pomogło wielu firmom?

Inwestycja w przywództwo w projektowaniu poprzez nasz Masterclass okazała się strategią oszczędności kosztów dla wielu firm. Wielu uczestników zaobserwowało znaczną redukcję kosztów dzięki zmianom w zarządzaniu projektami i praktykach projektowych. 

Design Leaders Masterclass firmy Symetria stanowi dla firm istotną okazję do inwestowania w rozwój zawodowy liderów projektowania. Szkolenie może prowadzić do znacznych oszczędności kosztów i poprawy przychodów netto. Ponieważ krajobraz projektowania stale ewoluuje, kluczowe jest, aby liderzy aktywnie poszerzali swoje umiejętności i wiedzę.

DLM oferuje im szansę na rozwój, przedefiniowanie praktyk projektowych i wywarcie trwałego pozytywnego wpływu na ich organizacje. Zapisz się już teraz i rozpocznij podróż w kierunku stania się wyjątkowym liderem projektowania i napędzania opłacalnych innowacji.

Mam przyjemność poinformować, że nowa edycja Design Leaders Masterclass odbędzie się jesienią tego roku! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych liderów do uczestnictwa w tym unikalnym szkoleniu. 

Nowa edycja DLM przyniesie jeszcze więcej inspirujących prelegentów, praktycznych warsztatów i możliwości networkingowych. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej lub kontaktu z naszym zespołem organizacyjnym. 

Nie przegap tej okazji, aby zdobyć cenną wiedzę, nawiązać kontakty i przygotować się na przyszłość biznesu w obszarze projektowania produktów. Weź udział w  Design Leaders Masterclass – przewiduj trendy, stawaj przed wyzwaniami i osiągaj sukces w biznesie!

 

Dagmara Rżyska

Marketing Manager, Symetria UX

Dagmara specjalizuje się w kampaniach Facebook, Instagram, LinkedIn i Google Ads oraz SEO. Z branżą digital marketingu związana już 9 lat, na co dzień odpowiada za strategię obecności marek w Internecie i realizację efektywnościowych kampanii online.

 

Chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach?

Zapisz się na nasz newsletter!